2,6% na nowym Koncie Mega Oszczędnościowym w Alior Banku

0
114

Alior Bank startuje z nową promocją na Konto Mega Oszczędnościowe. Od obecnego Konta Mocno Oszczędnościowego rożni tylko nazwą. Nie zmienia się oprocentowanie w wysokości 2,6% do 100 000 zł. Skorzystać z oferty możemy do 30.01.2019

konto-mocno-oszczednosciowe-alior-bank

Kto może skorzystać z oferty?

Promocja dotyczy tylko nowych klientów Alior Banku, którzy założą konto do 30.01.2020, przy wpłacaniu nowych środków na konto oszczędnościowe. Zakładając konto do końca grudnia 2018 załapiemy się jeszcze na promocję 200 zł za założenie Konta Jakże Osobistego.

Promocja sama w sobie nie jest niczym nowym. W porównaniu do starego Konta Mocno Oszczędnościowego różni się raptem nazwą i oprocentowaniem bazowym. Wysokość oprocentowania standardowego (i tak nieopłacalnego) – na nowym Koncie Mega Oszczędnościowym wynosi 0,5% w skali roku, a na Koncie Mocno Oszczędnościowym,stawka wynosi 0,88%.

Konto Mega Oszczędnościowe: do 2,6% do 100 tys. zł

Kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem to aż 100 000 zł. Ważne – by otrzymać oprocentowanie w wysokości 2,6% należy zapewnić comiesięcznie wpływy w wysokości minimum 1500 zł. Jest to zresztą warunek niezbędny do utrzymania darmowego konta więc spełnimy go niejako „po drodze”. Pamiętajmy, że wpływ nie może pochodzić z innego konta w Alior Banku, T-Mobile Usługi Bankowe ani Kantoru Walutowego Alior Banku.

Jeśli nie spełnimy tego warunku, oprocentowanie  Konta Mega Oszczędnościowego wyniesie 2,2% w skali roku.

Cechy Konta Mega Oszczędnościowego

  • Rachunek całkowicie darmowy
  • Okres oprocentowania to 3 miesiące od daty pierwszego wpływu
  • Przelewy na Konto Osobiste są darmowe, za przelewy z Konta Mega Oszczędnościowego na konta w innych bankach zapłacimy 8 zł
  • Konto zakładamy poprzez bankowość internetową po założeniu Konta Jakże Osobistego lub w trakcie jego zakładania poprzez „odhaczenie” odpowiedniej opcji we wniosku internetowym. Po jego założeniu będziemy mieli 2 konta oszczędnościowe – bazowe Konto Oszczędnościowe i właśnie promocyjne Konto Mega Oszczędnościowe
  • Zysk z ulokowania okrągłych 100 000 zł to 525 zł po 3 miesiącach.

Dodatkowe możliwości oszczędzania w Alior Banku

W ramach jednej z kilku korzyści przypisanych do Konta Jakże Osobistego możemy wybrać także wyższe oprocentowanie Konta Oszczędnościowego (czyli „zwykłego” konta oszczędnościowego przypisanego do naszego rachunku)  w wysokości 3% do kwoty 20 000 zł.

Kolejną opcją jest skorzystanie z Lokaty 100-dniowej, dostępnej tylko dla nowych klientów Alior Banku. W jej ramach na tytułowy okres 100 dni możemy ulokować do 50 000 zł na oprocentowaniu wynoszącym 3%. By skorzystać z tej możliwości należy udać się do Oddziału (nie założymy lokaty z poziomu bankowości internetowej). Mamy na to 14 dni roboczych od założenia konta.

Skorzystanie ze wszystkich tych opcji umożliwia ulokowanie aż 100 000 na 2,6% i 70 000 na 3%. W skali 3 miesięcy daje to zysk w wysokości ok. 950 zł.

Ważne dokumenty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here